Romantická chaloupka v českém švýcarsku (doubice)

 

Romantická poloroubená chalupa (přesněji řečeno podstávkový dům) datovaná do druhé poloviny 19. století v úžasné obci Doubice, na pomezí NP Česká Švýcarsko, CHKO Labské pískovce a CHKO Lužické hory. Chalupa prošla před cca 7 lety rekonstrukcí a posledních 10 let je využívána k trvalému bydlení. Je to naše zamilované místo, ale narůstající počet zvířat a dětí nás nutí přesunout se o kousíček vedle. Pokud by někdo toužil po trochu jiném životě než ve městě nebo chtěl chalupu v nádherné přírodě a skvělé partě lidí, tohle je příležitost. Za barákem vám bude občas výt vlk, na zahradu s vlastní vyhlídkou vám budou chodit srnky a lišky a ráno vás budou budit zpívající ptáci. Navíc -  300m od baráku máte skvělý klub Fabrika, kde se konají všemožné akce - koncerty, divadelní představení atd. Nebojte, i když tam bude koncert pod otevřeným nebem, nic neuslyšíte, jste pěkně schovaní ;-). Za sousedy budete mít rodinu Prachařů, michelinského kuchaře Oldu Sahajdáka nebo dokonce Káju Gotta (yes! :D)). Je to prostě parádní kombinace klidu v přírodě a fungujícího kulturního života. Jo a i když to nevypadá, tak mobil i internet jsou tu vpohodě ;–).

Nějaká ta fakta

Vytápění: kachlová kamna s výměníkem s možností přepnout na elektrický kotel, na pár místech akumulační přímotopy Mirava
Kuchyně: elektrická horkovzdušná trouba, plynový sporák, myčka (+ sporák a pec v kachlových kamnech - jó, to jsou buchty...:-))

Nějaká ta čísla

Obývací pokoj a kuchyň: 28 m2
Ložnice: 22 m2
Pokojík: 20 m2
Pracovna: 6 m2
Spíž: 6 m2
Koupelna: 10 m2
Hlavní chodba: 12 m2
Chodba u koupelny: 2.5 m2
Chodba/šatna: 5.5 m2
Dílna: 11.5 m2

Obytné mistnosti 86 m2
Chodby, spíž, dílna: 37,5 m2
Celkem: 123,5 m2

Pozemek 850 m2

Venku

Obývací pokoj s kuchyní

Ložnice

Koupelna

Pracovna

Spíž

Chodby a dílna

Bezprostřední okolí

Přímo za domem začíná NP České Švýcarsko a řada turistických tras, cyklotras a hypostezek (v zimě se pak udržují běžkařské tratě). Na sjezdovku je to 8 km. Popisovat přírodu je tedy trochu zbytečné - to nejkrásnější z Českého Švýcarska máte za domem ;-). Zde je jen pár fotografií z opravdu bezprostředního okolí.